Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 24 червня:

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 940 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 82 у дітей та 105 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 217 осіб. За добу одужали 453 особи, померли 16 осіб.

▪️ За останню добу проведено
23 721 тестування, з яких 13 191 методом ПЛР, 10 592 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (203) та Рівненській (126) областях та в місті Києві (99).

▪️ Вже два тижні фіксуються антирекорди, і МОЗ нагадує, що саме дотримання епідеміологічних правил та рекомендацій робить життя українців безпечним і знижує ризик інфікування коронавірусом. МОЗ запровадило адаптивний карантин як баланс між життям країни та запуском економіки, але якщо одна зі складових такої системи порушується, то і сам баланс руйнується. Вже зараз уряд усвідомлює, що в деяких областях різке зростання кількості хворих може спричинити другу хвилю епідемії. Тому МОЗ уже почало підготовку лікарень другої хвилі.

▪️ МОЗ визначило чіткий порядок здійснення планових операцій в умовах карантину. Єдиним критерієм дозволу на проведення операції є заповненість ліжок — не більше ніж на 50%.

▪️ Міністерство охорони здоров’я досить широко застосовує ІФА-тестування і має визначені механізми та принципи використання ІФА-тест-систем. Наразі в Україні діє принцип децентралізованих закупівель, але не існує жодних преференцій для закордонних тест-систем, навпаки, здійснюється підтримка українського виробника. За весь період пандемії зроблено близько 150 000 ІФА-тестувань.

▪️ У постанові уряду про адаптивний карантин визначено, що регіональна комісія приймає рішення про відновлення роботи ТРЦ та масових заходів відповідно до епідеміологічних критеріїв, — наразі скасування цих обмежень не було. Але міністр застерігає, що недотримання епідеміологічних рекомендацій і правил прямо впливає на ріст захворюваності.

▪️ МОЗ не забороняло відвідування пацієнтів, які перебувають у реанімації, але в умовах пандемії кожен, хто заходить у реанімаційне відділення, є потенційним носієм коронавірусної інфекції і може інфікувати пацієнтів з груп ризику, що може призвести до страшних наслідків. Тому в цих відділеннях обов’язковими є захисні костюми та інші засоби безпеки. Ці обмеження не є примхою МОЗ, вони спрямовані саме на збереження здоров’я пацієнтів реанімаційного відділення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.