Нещодавно клініко-діагностична лабораторія КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» отримала нові швидкі тести виробництва Edinburgh Genetics на виявлення антигену коронавіруса SARS-COV-2 у мазках з носоглотки, що на теперішній час є дуже актуальним. Даний вид діагностики рекомендований наказами МОЗ України від 17.09.2020 2122 та від 20.11.2020 № 2693 «Про внесення змін до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» для диференційного та скринінгового обстеження пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу. 

Цей тест не потребує складного лабораторного обладнання і дозволяє із мінімумом витрат, ресурсів і часу визначити наявність збудника у особи, щодо якої існує припущення її інфікування коронавірусом SARS-COV-2. Перевагами даного тесту є укомплектованість стерильним  назофарингеальним тампоном, тест-касетою та реагентом у пробірці з крапельником, що передбачено для тестування одного пацієнта.

Тести показують чутливість 94,7% та специфічність 100% і майже не поступаються референсним методикам ПЛР у реальному часі. Результати показують відсутність перехресної реактивності з іншими коронавірусами людини, вірусами грипу та аденовірусом.

Зразки, отримані на початку прояву симптомів, містять найвищі вірусні титри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.