Лабораторна діагностика інтегрована в медичну допомогу в усіх напрямках. На теперішній час лікарі використовують сучасні лабораторні дослідження для діагностики, призначення або коригування лікування.

Важливим кроком напрацювання нормативної бази для лабораторної служби було впровадження системи акредитації медичних лабораторій за стандартом ДСТУ EN ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності». Цей документ регламентує вимоги до забезпечення системи менеджменту якості в лабораторіях.

Зростаючий глобальний попит на товари та послуги створив сучасний високо конкурентоспроможний ринок, зробивши акцент на систему менеджменту якості та дотриманні регуляторних норм. Надання якісних медичних послуг стало пріоритетом сучасного ринку. Для забезпечення пацієнтів якісним обслуговуванням в закладах охорони здоров´я все частіше покладаються на тестувальників якості (власних або сторонніх) для гарантії відповідності нормативним вимогам послуг.

На протязі всього 2020 року, щомісячно, клініко-діагностична лабораторія КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» приймала участь у професійних тестуваннях міжнародними провайдерами та отримала сертифікат міжнародного зразка з клінічної хімії – RIQAS (Randox International Quality Assessment Scheme – Міжнародна система оцінки якості Рендокс, Великобританія). Отримати такий документ надзвичайно почесно адже в програмі RIQAS приймають участь більше ніж 50000 лабораторій з 139 країнах світу. Під час участі в програмі з клінічної хімії нашою лабораторією було залучено п’ять біохімічних аналізаторів виробництва (Швейцарії, Німеччини, Чехії, Китаю) та визначалося понад 80 аналітів. Приймаючи участь наша лабораторія щомісячно отримувала достовірні результати, які підтверджують роботу на високому професійному рівні.

В зв´язку з тяжкою епідемічною ситуацією в країні постало нагальне питання діагностики вірусу SARS-CoV-2 та достовірності виконання досліджень. Наша лабораторія підтвердила якість виконання досліджень на антитіла Ig M і IgG до SARS-CoV-2 отримавши сертифікат міжнародного зразка за програмою клінічна бактеріологія Labquality (EQAS Certificate). Контроль за дослідженням на вищезазначені антитіла проводився на аналізаторах виробництва Австрії та Франції, реагентами українського, німецького і французького виробництва. Майже 50 років міжнародна організація Labquality (Фінляндія) спеціалізується на забезпеченні якості досліджень медичними лабораторіями. В програмах оцінки якості беруть участь понад 6500 лабораторій з різних країн світу, це найвищий рівень підтвердження точності та якості виконання досліджень в лабораторії.

Відповідаючи вищезазначеним вимогам клініко-діагностична лабораторія КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» поставила за мету приймати регулярну участь в програмах зовнішнього оцінювання для вдосконалення власних внутрішніх процедур контролю якості та достовірності результатів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *