Діагностика COVID-19 за 15 хвилин

Тест на визначення антигену SARS-COV-2 є одним із тестів, що застосовуються при діагностиці коронавірусу.

На сьогоднішній день клініко-діагностична лабораторія КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» проводить діагностику COVID-19 за допомогою швидких тестів двох іноземних виробників: Edinburgh Genetics та Abbott Rapid Diagnostics. Обидва тести пройшли валідацію на території України та рекомендовані для використання Національним центром громадського здоров’я.

Даний тест дозволяє швидко і якісно виявити антиген SARS-CoV-2 у зразках мазка з носа або носоглотки (залежно від типу тесту) та дає змогу встановити початковий діагноз COVID-19. Проведення тесту на антиген обмежується початковою стадією захворювання – до 5-7 днів після появи симптомів, оскільки саме тоді вірус інтенсивно розмножується. На пізніх стадіях COVID-19 концентрація вірусу може знижуватися, а тести можуть не виявити його присутності.

Згідно з вимогами наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07.01.2021 № 10 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)» попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену SARS-СоS-2 з використанням швидких тестів проводиться особам:

– з підозрою на СОVID-19;

– с ознаками інших ГРВІ;

– з ознаками пневмонії;

– що були в тісному контакті з підтвердженим випадком на СОVID-19;

– що підлягають плановій госпіталізації.

Великою перевагою антигенних тестів є час їх проведення, який набагато коротший (15 хвилин), ніж класичний тест ПЛР-тест (зазвичай 24 години).

При проведенні скринінгових досліджень в нашій лабораторії веже отримані позитивні результати швидких тестів, які були підтверджені ПЛР.

Антигенний тест на зараження SARS-CoV-2 рекомендований ВООЗ для ідентифікування інфікованих людей за короткий час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.