“Короновірус — це не смішно”

Останнім часом спостерігається сумна картина — всі сміються над інфекцією, яка охоплює світ. Однак, рано чі піздно доведеться змиритися з думкою: «Коронавірус — це не смішно». Тому як тільки серйозне ставлення та здоровий інстинкт самозбереження допоможуть пережити це не просте випробування. Нашу увагу привернула проста інструкція захисту в умовах карантину від професора патології з США.

Ми відразу ж обговорили її зміст з представниками медицини з України. Іх вердикт: на сьогоднішній день — це найефективніші і слушні поради. Лист професора Джеймса Робба ми публікуємо повністю.

“Шановні колеги, як деякі з вас можуть пам’ятати, що коли я був професором патології в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго, я був одним з перших молекулярних вірусологів у світі, який працював над коронавірусами (1970-ті роки). Я був першим, хто продемонстрував кількість генів, що містяться у вірусі. З тих пір я стежив за дослідженнями в області коронавірусу і його численними клінічними перенесеннями у людську популяцію (наприклад, SARS, MERS) з різних тваринних джерел.

Поточні прогнози щодо його поширення в США тільки приблизні через недостатність даних по всьому світу. Швидше за все, він буде широко розповсюджуватися у США до середини-кінця березня і квітня.

Ось те, що я зробив, і ті заходи, які я беру і буду робити. Це ті ж самі заходи, які я використовую під час наших сезонів грипу, за винятком маски та рукавичок.

1. Ніяких рукостискань! Використовуйте інші способи привітатися – кивок, зіткнення кулаками, ліктями та т. д.

2. Використовуйте свій кулак, щоб торкнутися вимикачів світла, кнопки ліфта і т. д. Піднімайте дозатор бензину паперовим рушником або використовуйте одноразові рукавички.

3. Відчиняйте двері закритим кулаком або стегном — не беріться за ручку рукою, якщо немає іншого способу відкрити двері. Це особливо важливо для туалетів і дверей в публічних місцях.

4. Використовувати дезінфекційні серветки в магазинах, коли вони є в наявності, включаючи протирання ручки та дитячого сидіння в продуктових візках.

5. Мийте руки з милом протягом 10-20 секунд. Використовуйте дезінфекційний засіб для рук на спиртовій основі, що містить понад 60% спирту, якщо не маєте можливості помити руки всякий раз, коли ви повертаєтеся додому з будь-якого місця, де були інші люди.

6. Тримайте пляшку з дезінфекційним засобом у кожного входу у ваш будинок. Також це має бути у вашому автомобілі для використання після заправки або дотику до інших забруднених предметів, коли ви не можете відразу ж вимити руки.

7. Якщо ви маєте кашляти чи чхати, робіть це на одноразову серветку та одразу її викидайте. Використовуйте свій лікоть, тільки якщо немає іншої можливості. Одяг на вашому лікті буде містити інфекційний вірус, який може передаватися до тижня і більше!

Важливі зауваження:

Цей вірус поширюється великими краплями при кашлі та чханні. Це означає, що повітря не заразить вас!

Але всі поверхні, де ці крапельки приземляються, заразні у середньому протягом тижня — все, що пов’язано з інфікованими людьми, буде заражене і потенційно заразно.

Вірус знаходиться на поверхні, і ви не зможете заразитися, якщо на ваше незахищене обличчя ніхто не буде прямо кашляти або чхати.

Цей вірус має тільки клітинні рецептори для клітин легенів. Тобто він вражає тільки ваші легені. Єдиний шлях зараження вірусом — потрапляння через ніс або рот з вашої руки, кашель або чхання зараженого в ваш ніс або рот.

Чим я запасся до пандемії в США:

1. Запасіться зараз латексними чи нітриловимі рукавичками. Підберіть відповідні розміри для вашої родини для походів по магазинах, при використанні бензонасоса і всіх інших видів діяльності за межами приміщень. Це потрібно використовувати завжди, коли ви вступаєте в контакт із забрудненими ділянками.

2. Запасіться зараз одноразовими хірургічними масками та використовуйте їх, щоб не доторкнутися до носа або рота. Ми торкаємося до носа чи рота 90 разів на день, не знаючи про це!

Це єдиний спосіб, яким цей вірус може заразити вас — він специфічний для легенів.

Маска не запобігатиме потраплянню вірусу при прямому чханні в ніс чи рот — вона тільки захистить вас від дотику до носа або рота. Ці засоби для рук мають бути на спиртовій основі та містити понад 60% спирту, щоб бути ефективними.

4. Запасіться таблетками цинку. Доведено, що ці пастилки ефективні для блокування розмноження коронавірусу в горлі та носогорлі. Використовуйте за призначенням кілька разів в день, коли ви починаєте відчувати будь-який початок симптомів. Найкраще лягти та дати льодянику розчинитися в задній частині горла і носогорла. Льодяники Cold-Eeze — це одна з доступних марок, але є та інші.

Я, як і багато інших, сподіваюся, що ця пандемія буде розумно стримуватися. Але особисто я не думаю, що вона буде. Люди ніколи раніше не бачили такий вірус і не мають імунітету від нього. У світі робляться величезні зусилля для розуміння молекулярної та клінічної вірусології цього вірусу. Неймовірні молекулярні знання про геноміку, структурі та вірулентності цього вірусу вже досягнуті. Але в цьому році не буде ніяких ліків або вакцин, які могли б захистити нас або обмежити інфекцію всередині нас. Доступна тільки симптоматична підтримка.

Я сподіваюся, що ці особисті думки будуть корисні під час цієї потенційно катастрофічної пандемії. Ви можете поділитися цим листом.

Удачі всім нам!

Джеймс Робб”.

Слова Джеймса Робба зайвий раз доводять, що коронавірус — це не смішно. Сподіваємося, що інструкція захисту в умовах карантину від професора патології з США, буде саме тією інформацією, яка так потрібна сьогодні. Тому що є речі, до яких просто необхідно ставиться серйозно. А добре сміється той, хто сміється останнім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.