Ми постійно турбуємось про Вас

Роль Сумської обласної клінічної лікарні у наданні медичної допомоги

Сумська область знаходится у північно-східній частині України. Утворена 10 січня 1939 року. До її складу входять 18 адміністративних районів та 7 міст обласного підпорядкування: Суми, Шостка, Конотоп, Ромни, Охтирка, Глухів, Лебедин; 35 міських населених пунктів (15 міст та 20 селищ міського типу) та 1455 сіл. Площа становить 23,8 тис. км², на її території проживає   1079,2 тис. мешканців, у тому числі  746 564 (68,6 %), міського і 339 095 (31,4%) сільського.

Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня»  функціонує в обласному центрі – м. Суми, на двох майданчиках і є це провідним медичний заклад, що має вищу акредитаційну категорію, Сертифікат якості ISO, який засвідчує належну якість надання медичної допомоги в лікарні.  Крім того, лікарня є центром організаційно- методичного керівництва лікувально-профілактичними закладами, розташованими на території Сумської області, клінічною базою для навчання студентів, проходження інтернатури, підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу.

Обласна лікарня була організована 28 жовтня 1948 року на базі міської лікарні. Заклад мав стаціонар на 310 ліжок з 9 відділеннями, прийом у поліклініці здійснювався за 9 спеціальностями, медичну допомогу надавали 16 лікарів та 39 середніх медичних працівників. Протягом 1961-1968 років було добудовано ще два лікувальні корпуси. Статус клінічної обласна лікарня набула в 1992 році. На базі закладу працює 3 кафедри медичного інституту Сумського Державного університету.

В лікарні працює 1207 осіб з них: 216 лікарів, у тому числі 2 доктора медичних наук, 3 доцента та 14 кандидатів медичних наук, 457 медичних сестер. На базі закладу навчаються 75 лікарів-інтернів. Серед лікарів переважають особи у віці до 40 років.

В Сумській обласній клінічній  лікарні розгорнуто 645 ліжок, функціонує 19 стаціонарних  спеціалізованих  відділень,    з    них    хірургічного    профілю – 11, в тому числі 6 відділень, які є єдині серед лікувально-профілактичних закладів області (ревматологічне, гематологічне, опікове, нейрохірургічне, стоматологічне хірургічне і торакальне хірургічне). Консультативна поліклініка розрахована на 380 відвідувань у зміну, де здійснбється прийом за 32 спеціальностями, 9 з яких є єдиними в області.

В закладі функціонують спеціалізовані центри: шлунково-кишкових  кровотеч, нефрології та гемодіалізу, алергології та клінічної імунології, серцево-судинних інтервенцій.

Центр рентгенендоваскулярної хірургії із функцією реперфузійних втручань, відкрито в поточному році в рамках обласної Програми розвитку репер фузійної, кардіохірургічної та реабілітаційної  допомоги в Сумській області на 2018 -2020 роки.

Введено в експлуатацію пересувний лабораторний комплекс, придбаний за кошти Європейського Союзу та обласного бюджету.

Щорічно у спеціалізованих відділеннях закладу отримують лікування до 22 тисяч пацієнтів. У структурі пролікованих хворих – 65% госпіталізовано з районів області, мешканці села складають – 35%. У лікарні виконується за рік          16 тисяч оперативних втручань, з них 78,7% ІІІ-IV категорії складності.  Хірургічна активність становить 82%. При цьому після операційна летальність нижча за середню по Україні в 3,5 рази (область – 0,21%, Україна – 0,74%)

Лікувально-діагностичний процес забезпечують параклінічні служби: клініко-діагностична лабораторія, відділення функціональної діагностики, променевої діагностики, ендоскопічне та фізіотерапевтичне відділення.

Клініко-діагностична лабораторія закладу єдина в області і одна з 5-ти в Україні виконує повну імунограму із дослідженням показників клітинного та гуморального імунітету. Здійснює широкий діапазон методик (363) дослідження за розділами: загальноклінічні, гематологічні, цитологічні, біохімічні, мікробіологічні, імунологічні, токсикологічні. Крім того, бере участь в Раундах зовнішнього контролю якості, що проводиться Базовим відділом Міністерства охорони здоров’я України, а за показниками якості відповідає рівню кращих лабораторій України.

           Таким чином для надання високоспеціалізованої допомоги сумська обласна клінічна лікарня  володіє потужним  прогресивним кадровим потенціалом, але матеріально-технічна база потребує модернізації та подальшого розвитку.

 І я маю мрію щодо створення сучасної високотехнологічної обласної лікарні, для чого необхідно побудувати новий 9-поверховий хірургічний корпусу на 415 ліжок (із сучасним операційним блоком та відділенням анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, відділенням хронічного гемодіалізу і перитонеального діалізу).  Із завершенням будівництва покращиться якість, доступність та своєчасність надання медичної допомоги населення область, буде створено єдиний медичний простір – медичне містечко.