Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 10 червня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 525 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 70 у дітей та 49 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 114 осіб. Одужали за добу 357 осіб, померли 23 особи.

▪️ За останню добу проведено 14 210 тестувань, з яких 8 477 методом ПЛР,
5 733 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Волинській (101), Львівській (78) областях та в місті Києві (57).

▪️ 9 червня проведено засідання робочої групи щодо комплексного аналізу можливості ефективного реагування системи охорони здоров’я задля протидії спалаху COVID-19. Статистика невтішна: дефіцит лікарів-епідеміологів в обласних лабораторних центрах України на сьогодні – 48%, лікарів лаборантів-гігієністів – 51%, лікарів-вірусологів – 41%. МОЗ розробило кілька механізмів, в який саме спосіб буде здійснюватись перенавчання лікарів, аби забезпечити мінімальний рівень лікарів-вірусологів та інших спеціалістів.

▪️ МОЗ уважно вивчає дії інших країн, до яких найбільше подорожують українці, та має певні свої напрацювання, як відкривати кордони. Зараз розглядається можливість запровадження з 15 червня зонування країн, з яких планується приліт іноземних громадян на червону та зелену зону. З червоної зони (де епідемічна ситуація гірша, ніж в Україні) пасажири будуть направлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону, з зеленої зони (де епідемічна ситуація аналогічна або краща, ніж в Україні) матимуть змогу не проходити самоізоляцію. В обидвох випадках обов’язковою умовою буде наявність полісу медичного страхування.

▪️ Наразі постановою Уряду, якою введено адаптивний карантин, відкриття дитячих таборів не дозволяється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.