Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 15 липня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 836 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 61 у дітей та 41 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 224 особи, померли 15 осіб.

▪️ Одужали за добу 977 осіб.

▪️ За останню добу проведено 29 044 тестування, з них 13 675 методом ПЛР, 15 369 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (171), Харківській (64), Закарпатській (57) областях та в місті Київ (147).

▪️ Правила відвідування шкіл у новому навчальному році МОЗ разом з Міносвіти та науки планують розробити та подати на розгляд уряду наступного тижня. Наразі правила ще на стадії обговорення, вивчається, зокрема, успішний досвід інших країн у цьому питання. Попередньо планується запровадити обов’язкове проведення температурного скринінгу працівників та дітей; наявність масок у батьків, які приводять дітей до школи; наявність у навчальному закладі антисептиків і використання їх дітьми під наглядом викладачів.

▪️ МОЗ України ініціюватиме встановлення показника, за яким визначаються країни так званої “зеленої” та “червоної” зони, на рівні 55 активних хворих на 100 тисяч населення замість 40, який діє зараз. Необхідність зміни критерію визначення країн “червоної” та “зеленої” пов’язана з тим, що в Україні цей показник наразі становить 62 активні хворі на 100 тисяч населення. При цьому МОЗ не виключає, що Україна, за прикладом європейських країн у визначені правил в’їзду на її територію, може перейти на критерій інцидентності (кількість нових випадків захворювання).

▪️ Україна внесла Нідерланди у перелік країн “зеленої” зони після отримання офіційних даних щодо кількості активних хворих у цій країні. Наразі в Нідерландах цей показник становить 14,5 на 100 тисяч населення.

▪️ Міністерство інфраструктури розглядає питання встановлення в аеропортах міст Києва та Львова лабораторій для ПЛР-тестування на коронавірус.

▪️ Тестування методом ПЛР можна пройти в будь-якій лабораторії з визначеного Центром громадського здоров’я переліку незалежно від місця проживання.

▪️ Міністр закликав громадян користуватися масками у місцях скупчень людей, дотримуватися соціальної дистанції 1,5 м, користуватись антисептиками. Ці правила суттєво зменшують ризик інфікування, який наразі в країні достатньо високий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *