Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 16 липня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 848 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 36 у дітей та 51 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 226 осіб, померли 18 осіб.

▪️ Одужали за добу 800 осіб.

▪️ За останню добу проведено 27 413 тестувань, з яких 13 013 методом ПЛР, 14 400 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (197) та Івано-Франківській (64) областях та в місті Києві (116).

▪️ Уряд на засіданні 15 липня ухвалив рішення про виділення коштів на підвищення зарплат медикам з 1 вересня поточного року. Фінансування надається на виконання Постанови Кабінету Міністрів від 19 червня 2020 року, яка передбачає підвищення зарплат лікарям — на 3500 грн, середньому медперсоналу — приблизно на 2500 грн, молодшому медперсоналу — на 1250 грн. Кабінет Міністрів також додатково виділив 103,655 млн грн на оплату стажування лікарів-інтернів першого, другого та третього року навчання.

▪️ Уряд додав 12 медзакладів до переліку тих, які можуть проводити трансплантацію органів. Крім цього, надано можливість фінансування всіх витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, включно з отриманням донорського матеріалу зі “Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку”. Вчора в Україні було успішно проведено операції трансплантації органів. Зокрема, в Інституті серця керівником цього медзакладу Борисом Тодуровим здійснено пересадку серця, у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова — нирок та печінки.

▪️ Міністр закликав місцеві органи влади підвищити зарплати медикам, які працюють у навчальних закладах, до рівня медпрацівників закладів охорони здоров’я. Фінансування медиків, які працюють у закладах освіти, перебуває в компетенції органів влади на місцях.

▪️ В Україні, згідно з рішенням уряду, діє обмеження роботи нічних клубів, кафе і ресторанів з 23:00 до 7:00. Ця норма дійсна на території всієї країни.

▪️ Міністр підкреслив важливість дотримання рекомендацій МОЗ для профілактики поширення коронавірусної інфекції. Він закликав громадян дотримуватися маскового режиму і соціальної дистанції та користуватися антисептиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.