Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 16 травня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 528 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 49 у дітей та 92 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 181 особу. Кількість тих, хто одужав, за добу рекордна – 433 особи, померла 21 особа.

▪️ За останню добу проведено 8960 тестувань методом ПЛР.

▪️ Найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в Київській області (49), Чернівецькій області (47) та місті Києві (153).

▪️ Міністр охорони здоров’я Максим Степанов привітав українців з Днем Європи і наголосив, що сьогодні Україна переймає європейський досвід, сповідає європейські цінності і в боротьбі проти коронавірусної хвороби виступає разом з країнами Європи.

▪️ У понеділок 18 травня МОЗ підпише наказ про початок застосування ІФА – тестування (методика виявлення вірусу за фактом наявності/відсутності антитіл на основі імуноферментного аналізу). Міністр також зазначив, що із запропонованих виробників перевагу надаватимуть тест-системам українського виробництва.

▪️ У відповідь спільноті українських анестезіологів щодо закупівлі продукції компанії “Новатор” (мобільних інвазійних апаратів ШВЛ) МОЗ інформує, що такої закупівлі не передбачається, адже після проведення необхідних консультацій з експертами та президентом Асоціації анестезіологів України Сергієм Дубровим потреби в таких апаратах не виявлено. Також МОЗ підкреслює, що експертна думка українських лікарів-анестезіологів є найважливішим критерієм для впровадження чи придбання тої чи іншої продукції.

▪️ Окремо Міністр зупинився на вчорашньому спалаху коронавірусної хвороби в Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат у місті Києві: з 81 інфікованого – 53 дитини. Степанов зазначає, що саме такі заклади потребують особливої уваги, постійного відстеження та швидкої реакції. Щодо стратегії тестування Максим Степанов зазначив: масове тестування людей без симптомів викликатиме оманливе відчуття безпеки, тому прийнято рішення тестувати тільки за наявності відповідних симптомів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *