Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 2 серпня

▪️ За минулу добу захворіло 1112 осіб, з них 74 дитини та 62 медпрацівника. Госпіталізовано 209 людей. За попередню добу здійснено 16 737 тестувань, з них 12 403 методом ПЛР, 4334 дослідження методом ІФА.

▪️ Найбільшу кількість випадків зареєстровано в Івано-Франківській (115) та Львівській (112) областях і в місті Києві (110). Збільшення кількості хворих спостерігається понад тиждень. Ці цифри викликають велике занепокоєння.

▪️ Із серпня у країні почали діяти нові правила адаптивного карантину. В районах та містах відповідні карантинні обмеження встановлюються окремо, в залежності від епідеміологічної ситуації.

▪️ Вчора під час візиту на Рівненщину міністр відвідав станцію екстреної допомоги, обговорив з її працівниками реальний стан справ у галузі. За словами очільника МОЗ, для реформування медицини потрібно постійно спілкуватися з працівниками на місцях і провадити зміни та реформи, виходячи з їхніх рекомендацій.

▪️ Екстрена медична допомога зараз є пріоритетом МОЗ. Щороку до служби ЕМД по допомогу звертається майже 6,9 млн громадян. У цій галузі працює близько 40 тисяч медпрацівників, які готові відразу прийти на допомогу і врятувати життя. Однак умови, в яких вони працюють, є неприпустимими. На це не звертали уваги майже всі роки незалежності. Але вже з 1 липня збільшено фінансування ЕМД на 40%, а з 1 вересня заплановане збільшення зарплат медичним працівникам, у тому числі й працівникам екстреної медичної допомоги.

▪️ На наступний рік заплановано встановлення справедливої заробітної плати для працівників ЕМД. Згідно з пропозиціями МОЗ до держбюджету, зарплата водія швидкої має складати 10-12 тисяч гривень, диспетчера — 12-13 тисяч, фельдшера — 14-16 тисяч, лікаря — 20-22 тисячі гривень. Крім цього, необхідно якнайшвидше покращити матеріальну базу галузі, оновити карети швидкої допомоги. На сьогодні це близько 1800 автомобілів, яким понад 10 років або які взагалі виведені з експлуатації, але перебувають на балансі станцій ЕМД. У цьому році МОЗ планує закупити до 400 автомобілів, ще 1400 будуть придбані у наступні 2 роки.

▪️ У МОЗ є конкретні показники щодо покращення якості роботи екстреної медичної допомоги. Перший — це відсоток викликів, які вкладаються у нормативи часу доїзду. Сьогодні він складає 31%. У 2021 році цей показник становитиме не менше 60%, він буде зростати протягом 2022-23 років.

▪️ Другий пріоритетний напрям реформування галузі — це маршрутизація, тобто визначення діагнозу хворого та його привезення саме в ту лікарню, де йому терміново нададуть висококваліфіковану професійну допомогу.

▪️ Наразі в Україні лише 56% хворих на інфаркт міокарда доправляють у ті лікарні, де їм можуть надати спеціалізовану допомогу. З наступного року цей показник має бути не менше 75%, а у 2023 році — 90-95%. Окреме питання — це напади на медпрацівників. Ведеться робота щодо збільшення покарання за такі дії.

▪️ У країні і надалі діють загальні правила карантину: використання масок, дезінфекція рук та дотримання соціальної дистанції. Також в умовах адаптивного карантину певні обмеження діють на територіях районів або міст. Ці правила відрізняються в залежності від рівня небезпеки. Інформацію про ці обмеження розміщено на сайті МОЗ. У помаранчевій і червоній зонах припиняється планова госпіталізація.

▪️ Відповідальність за дотримання встановлених обмежень лежить на органах місцевої влади та на контролюючих органах, таких як Держпродспоживслужба, Національна поліція, Нацгвардія, Державна прикордонна служба. Згідно з чинним законодавством України, умови карантину визначає уряд. На рівні області або регіону місцева влада може їх тільки посилювати, але в жодному разі органи місцевої влади не можуть самостійно їх пом’якшувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.