Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 20 липня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 651 новий випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 34 у дітей та 27 у медичних працівників. Госпіталізовано в заклади охорони здоров’я 134 особи.

▪️ Одужали за добу 560 осіб, померли 13 осіб.

▪️ За останню добу проведено 9080 тестувань, з яких 5575 методом ПЛР, 3505 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (115), Закарпатській (86) областях та місті Києві (77).

▪️ МОЗ закликає дотримуватися епідеміологічних правил: вдягати маску в громадських місцях, користуватися антисептиками та дотримуватися соціальної дистанції у півтора метра.

▪️ У ситуації, коли коронавірус виявили в одного з членів сім’ї, а інші — здорові, важливо дотримуватися правил самоізоляції. Хворому потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. За можливості користуватися окремою ванною кімнатою та/або туалетом, готувати їжу та харчуватися окремо, а також під час необхідних контактів із людьми одягати медичну маску та викидати її після використання.

▪️ Питання трансплантації є одним із пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров’я для МОЗ в Україні, тому був створений спеціальний підрозділ, що займається виключно питаннями трансплантації. Наразі Україна стикається з низкою проблем у цій галузі: це і нерозвиненість донорського етапу, і необхідність розвитку системи центрів трансплант-координації, відсутність відповідного обладнання в лікарнях, а також підготовка хірургів. На сьогодні в Україні трансплантацію органів можуть здійснювати 19 закладів охорони здоров’я, а також 6 закладів на проведення трансплантації кісткового мозку. На 2020 рік передбачено фінансування трансплантації за рахунок державного бюджету в розмірі 112 млн грн, і МОЗ сподівається, що цих коштів вистачить на нинішній рік, враховуючи ті темпи щодо проведення трансплантацій, які демонструються протягом останніх місяців українськими лікарями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *