Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 27 липня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 807 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 65 у дітей та 43 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 161 особу, зафіксовано 11 летальних випадків.

▪️ Одужали за добу 315 людей.

▪️ За останню добу проведено 10 779 тестувань, з яких 7064 методом ПЛР і 3715 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (120) та Івано-Франківській (96) областях і в місті Києві (70).

▪️ МОЗ вважає, що епідеміологічна ситуація залишається напруженою, тому закликає українців замислитись про власне здоров’я та здоров’я близьких, особливо якщо вони перебувають у групі ризику. МОЗ закликає користуватися масками й антисептиками та дотримуватися соціальної дистанції.

▪️ У п’ятницю 24 липня міністр охорони здоров’я Максим Степанов відвідав Броварську станцію екстреної медичної допомоги у Київській області, бригади якої здійснюють близько 100 виїздів на добу. Разом з медиками, які працюють на “швидкій”, міністр виїжджав на виклики. За словами Максима Степанова, щоб побудувати медицину європейського зразка, недостатньо аналізувати цифри й розрахунки, перебуваючи в міністерстві, – необхідно особисто спілкуватися з медичними працівниками.

▪️За результатами медичного рейду очільник МОЗ заявив, що в “естренці” є багато питань щодо заробітної плати, комплектації та стану “карет” швидкої допомоги, а також захисту медичних працівників, на яких під час виклику можуть скоювати напади. Тому наразі розпочато підготовку до комплексної реконструкції та розбудови еталонної екстреної допомоги в Україні. Вже цього року, згідно з рішенням уряду, збільшено фінансування екстреної медичної допомоги на 40%. Також з 1 вересня заплановано підняття заробітної плати медичним працівникам.

▪️ На початку квітня відсоток випадків захворювання медичних працівників на COVID-19 складав 20%. За останні 4 місяці МОЗ кардинально змінив ситуацію, і нині відсоток хворих медиків складає 6-7% і постійно знижується. Це сталося внаслідок забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту та налагодження правил інфекційного контролю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.