Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 9 червня

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 394 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 39 у дітей та 34 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 59 осіб. Кількість осіб, які одужали за добу — 217, померли 13 осіб.

▪️ За останню добу проведено 8080 тестувань, з яких 6 359 методом ПЛР, 1 721 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (49), Закарпатській (39), Житомирській (38) областях та в місті Києві (33).

▪️ У більшості лабораторій по країні тест-системи «Укргентех» уже налаштовані та працюють. Зразки тестів «Укргентех» затверджені Держлікслужбою, їхня валідність підтверджена науковими лабораторіями в Україні. Централізовані закупівлі таких тест-систем не здійснювались, їх отримано як гуманітарну допомогу від благодійних фондів. Тепер закупівля здійснюватиметься за децентралізованим принципом: лабораторними центрами буде виділено 308 млн грн на тести і компоненти для них.

▪️ ІФА-тестування не є основним діагностичним джерелом для постановки діагнозу. Існуючий алгоритм тестування чітко прописує, що тестування в людей, які мають симптоми ГРВІ, здійснюється передусім методом ПЛР. Якщо він негативний, тоді робиться ІФА, щоб не пропускали випадків захворювання, також ІФА проводиться зі скринінговою метою.

▪️ У науковій пресі з’являється інформація про можливість повторного інфікування, однак у більшості випадків її спростовано. Наразі тривають дослідження на тему тривалості набутого імунітету після перенесого коронавірусного захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.