У КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» відкрите неврологічне відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу

         12.08.2020 у КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» відкрите неврологічне відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу. На відкритті були присутні голова Сумської обласної державної адміністрації Роман Грищенко, заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко.

         Роман Грищенко зауважив на вагомість проблеми, з метою наближення якісної, своєчасної високоспеціалізованої допомоги для покращення здоров’я населення, покращення якості життя, зменшення смертності, ми сьогодні відкриваємо неврологічне відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу на 20 ліжок, яке відповідає всім вимогам Національної служби здоров’я України.

        Як зазначив Сергій Бутенко, такі відділення створені та працюють майже у всіх областях України, так як інсульт, як в країні так і в області, є важливою медико-соціальною проблемою, серйозним викликом для суспільства і системи охорони здоров’я. Останні 10 років в області в структурі загальної захворюваності хвороби системи кровообігу, в тому числі цереброваскулярні хвороби, складають 40%, а смертність від них перевищує 65%. Щорічно в області від гострих порушень мозкового кровообігу помирає більше 1000 осіб, майже кожен п’ятий померлий – це особи працездатного віку, та кожен десятий перехворівший отримує інвалідність (до 70% – особи працездатного віку).

         Тетяна Головко була вражена оперативністю та якістю ремонтних робіт, які були проведені працівниками КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» , також вона додала, про громадську активність населення та підприємців, які підтримали челендж голови Сумської обласної державної адміністрації «Відремонтуй палату».

         Директор КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» Володимир Горох додав, що щороку в області реєструється понад 3,5 тисячі гострих порушень мозкового кровообігу. Майже третина всіх випадків закінчується летально. Ця патологія є медико-соціальною проблемою, ще й зважаючи на досить високий рівень фінансових ресурсів. При цьому щороку вперше визнаються інвалідами до 4% осіб, які майже стовідсотково є працездатними. Для покращення роботи відділення та своєчасного встановлення діагнозу в обласній лікарні цілодобово працює кабінет КТ для нейровізуалізації патологічних процесів, що є необхідним для проведення системного тромболізісу хворим з інфарктом мозку.

          У відділенні є палата інтенсивної терапії з 4 апаратами штучної вентиляції легень. До кожного ліжка підведений кисень, у штаті відділення працює мультипрофесійна команда з лікарями-невропаталогами, лікарями-анестезіологами, ерготерапевтом, логопедом, лікарі-реабілітологи, яка надає медичну допомогу 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.