Ендокринологічне

1.Інформація про завідувача відділення КНП СОР «СОКЛ».
Завідувач ендокринологічним відділенням, експерт з ендокринології управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Співак Жанна Сергіївна – лікар вищої категорій, кандидат медичних наук.

2.Інформація про лікарів відділення:
Сьома Л.І.,
Бірюкова О.В.,
Миронцева Л.М.,
Хом’як Н.А.,
Лисак Г.А.

3.Контактна інформація:
Тел.: (0542) 66-58-55
Електронна адреса: sumiendokrinologia@ukr.net

4.Історія відділення:
Вперше в 1948 році в Сумській області розпочато амбулаторний прийом ендокринолога в обласній лікарні.
В 1960 році на базі 70-ліжкового терапевтичного відділення обласної лікарні виділяють 10 ендокринологічних ліжок.
В 1968 році введено в дію третій корпус та організовано ендокринологічне відділення на 30 ліжок, в 1972 році кількість ліжок збільшилась до 40, а з серпня 1988 року до 45 ліжок; в листопаді 2007 року на базі ендокринологічного відділення КЗ «Сумська обласна клінічна лікарня» відкрито ендокринологічний центр.

5.Основні напрямки роботи:
Ендокринологічне відділення КЗ «Сумська обласна клінічна лікарня» виконує функцію лікувально-діагностичного, консультативного і організаційного – діагностичного центру по наданню спеціалізованої допомоги хворим ендокринологічного профілю області.
Основні напрямки роботи ендокринологічної служби спрямовані на виконання протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Ендокринологія».
Основною метою є рання діагностика цукрового діабету та профілактика інвалідизуючих ускладнень (сліпота, ампутація кінцівок, хронічна ниркова недостатність), збільшення тривалості та поліпшення життя хворих на цукровий діабет.

6.Актуальна інформація для пацієнтів:
Амбулаторний прийом хворих на ендокринну патологію проводиться лікарями в консультативно–діагностичній поліклініці КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» (Ковпака, 18).
На консультативний прийом напрявляються хворі на складну ендокринну патологію, що вимагає верифікації діагнозу та розробки подальшої тактики обстеження і лікування хворого.
Консультації проводяться щоденно в робочі дні з 08:00 до 16:10.
Прийом завідуючого ендокринологічним відділенням, експерта з ендокринології управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Співак Жанни Сергіївни здійснюється щовівторка з 10:00 (Ковпака, 18).