Пульмонологічне

1. Інформація про завідувач відділенням: Чередніченко Наталія Анатоліївна, лікар – пульмінолог кваліфікаційної категорії, Алергологія – вища категорія. Експерт з пульмонології управління охорони здоров’я.

2. Інформація про лікарів відділення:
Купина Ольга Валентинівна, лікар пуль монолог, вища кваліфікаційна категорія.
Гуйва Тетяна Олександрівна, лікар алерголог, вища кваліфікаційна категорія.

3. Контактна інформація:
Тел.. пост м\с – 66-58-69
Ординаторська – 66-58-70
Електронна адреса: pulmonolog14@ukr.net

4. Коротка історія відділення:
Пульмонологічне відділення відкрито у 1974 році. Йшов час у відділенні напрацьовувався безцінний досвід та авторитет, збагачувалася та зміцнювалася матеріально технічна база. Упродовж свого існування відділення пережило немало реорганізацій та змін.
На даний час наша адреса: м. Суми вул. Ковпака, 18, корпус Б, 3 поверх. Відділення функціонує на 35 ліжок. Колектив нараховує 3 лікаря, 8 середнього медичного персоналу та 9 молодшого медичного персоналу. Відділення забезпечено необхідним обладнання, медичною апаратурою та інструментарієм.

5. Основні напрямки роботи:
Забезпечити діагностику, комплексне лікування і реабілітацію хворих на хвороби органів дихання, які потребують спеціалізованих методів обстеження та лікування.
Надання консультативно-методичної допомоги лікарям загально-терапевтичних відділень, пуль монологам поліклінік і спеціалістам іншого профілю з попередженням хвороб органів дихання, своєчасного виявлення, диспансерного нагляду і лікування.
Участь у розробці комплексного плану заходів щодо зниження рівня захворюваності на хвороби органів дихання в області.
Впровадження в практику лікувальних установ ефективних методів діагностики, лікування і диспансеризації хворих на хвороби органів дихання.
Участь у пропаганді медичних знань серед населення по профілактиці хвороб органів дихання.
Проведення заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу закладів у галузі пульмонології.

6. План робіт:
Забезпечити вивчення та виконання нормативних документів за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у відділенні. Забезпечити 100% виконання плану ліжко-днів у відділенні. Надати стаціонарну допомогу 41,0% хворим – мешканцям сільської місцевості. Щокварталу проводити експертну оцінку якості консультативного прийому хворих. Результати обговорювати з лікарями поліклініки та відділення. Покращити комунікацію між поліклінікою і стаціонаром.

7. Державні та обласні програми:
Централізоване постачання за рахунок коштів державного бюджету по програмі «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплекс заходів програм. характеру» (2019)» за напрямком «Медикаменти для лікування дорослих, хворих на муковісцидоз»

8. Співпраця:
Кафедра внутрішніх хвороб Сумського державного університету
ЛПЗ м.Суми та Сумської області
Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського Національної академії медичних наук України м. Київ
ДЗ «Українська Алергологічна лікарня» смт Солотвино
ДУ НПМЦ «Реабілітація» м.Ужгород