ЯК ЗБЕРЕГТИ СЛУХ: ПОРАДИ
Проблеми з вухами та слухом є одними з найпоширеніших проблем, з якими стикаються у суспільстві, повідомляє CDC. Та понад 60% з них можна виявити й усунути на первинному рівні медичної допомоги.
За даними ВООЗ, у всьому світі понад 80% потреб у догляді за вухами та слухом залишаються незадоволеними. Щорічні витрати на неусунуту втрату слуху у всьому світі становлять майже 1 трильйон доларів.
Також ВООЗ повідомляє, що понад 360 мільйонів людей живуть з втратою слуху, що призводить до інвалідності. Понад 1 мільярд людей віком від 12 до 35 років наражаються на ризик втрати слуху через вплив шуму в місцях відпочинку.
Крім того, стигма є одним з ключових факторів, які обмежують зусилля щодо запобігання та розв’язання проблеми втрати слуху.
“Втрату слуху часто називають “невидимою інвалідністю” не тільки через відсутність видимих симптомів, а й тому, що вона вже давно зазнає стигматизації в суспільстві та ігнорується політиками“, — заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
Що робити:
- використовуйте беруші у галасливих місцях;
- регулярно перевіряйте свій слух;
- носіть слухові апарати, якщо це рекомендовано;
- зверніться до лікаря, якщо у вас є проблеми з вухами або слухом.
Чого не варто робити:
- вставляти у вуха ватні палички чи шпильки;
- плавати чи митися у брудній воді
- ділитися своїми навушниками або вкладками;
- слухати гучну музику.
Крім того, обов’язково консультуйтесь із сімейним лікарем щодо захворювань ЛОР-органів, приймайте ліки лише за призначенням медиків.
Вас мають насторожити й спонукати звернутися до лікаря наступні ознаки втрати слуху: вам важко чути інших людей, ви не розумієте, що вони говорять; ви часто просите повторити сказане; ви погано чуєте під час розмови телефоном; вам важко підтримувати розмову; вам важко концентруватися під час того, як слухаєте когось; інші люди вказують на ваші проблеми зі слухом.