Біполярний розлад

Біполярний розлад — це психічне захворювання, якому характерні незвичні перепади настрою, активності та концентрації. Зазвичай люди з біполярним розладом переживають два типи епізодів: маніакальний і депресивний.

Важливо пам’ятати, що біполярний розлад може діагностувати тільки лікар. Це складне завдання, яке потребує ретельного обстеження та оцінки симптомів. Біполярний розлад потребує коректного лікування, яке разом із відповідною підтримкою забезпечує повноцінне якісне життя пацієнту.

Сьогодні ми хочемо привернути увагу до депресії, яка, відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), після тривожних розладів є найпоширенішим психічним порушенням у світі. Так, за оцінками ВООЗ, на кінець березня 2023 року від депресії страждало 3,8% населення. Цей розлад психічного здоров’я приблизно на 50% частіше зустрічається серед жінок, ніж чоловіків.

Депресія може проявлятися різними способами:

● поганий настрій та відчуття безнадії;

● занепокоєння чи дратівливість;

● проблеми з концентрацією уваги;

● втрата інтересу до занять, які колись були приємними;

● думки про смерть чи самогубство.

Серед фізичних симптомів виділяють:

● відчуття втоми;

● порушення сну;

● відсутність апетиту;

● відсутність статевого потягу.

Пам’ятайте, що ви не самотні. Біполярний розлад — це поширене захворювання, яке зачіпає мільйони людей у ​​всьому світі. Існує багато ресурсів, які допоможуть вам впоратися з цим захворюванням та жити повноцінним життям. Щоби перевірити наявність у себе симптомів депресії та інших розладів психічного здоров’я, ви можете скористатися тестом у рамках проєкту «Психічне здоров’я для України»: https://www.mh4u.in.ua/test/yak-vashe-psyhichne-zdorovya/

.

Якщо ви підозрюєте у себе або в близьких депресію, важливо звернутися за допомогою до сімейного лікаря або психіатра. Важливо почати лікування якнайшвидше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.