Обласний центр рентгенендоваскулярної хірургії із фунцією реперфузійних втручань Сумської обласної клінічної лікарні розпочинає цикл просвітницької роботи по боротьбі з атеросклерозом – який є основною причиною розвитку інфарктів, інсультів та гангрен нижніх кінцівок.
Атеросклероз – це хронічне захворювання, у разі розвитку на стінках судин з’являються холестеринові відкладення (бляшки). Згодом вони збільшуються, звужуючи просвіт судин. Через це погіршується кровообіг, і орган, що живиться ними, недоотримує кисень і поживні речовини. Також атеросклероз може спричинити інфаркт міокарда, інсульт головного мозку або гостре порушення кровопостачання іншого органу. Це відбувається при перекритті судин атеросклеротичними бляшками або тромбами.
При атеросклерозі страждають великі та середні артерії – судини, якими кров тече від серця до інших органів, забезпечуючи їх киснем. Найчастіше холестеринові бляшки відкладаються на стінках аорти, коронарних судин, артерій ніг та ін. Найчастіше атеросклероз розвивається непомітно. Симптоми захворювання з’являються при вираженому стенозі – зменшенні просвіту артерій та розвитку відповідних ускладнень.
Основні методи діагностики: Центр ендоваскулярної хірургії оснащений сучасним обладнанням, а саме:
- апарати УЗД (Ультразвукове дослідження )
- Діагностика через шкірного наповнення тканин киснем
- ангіографічна діагностика
- КТ-ротаційна ангіографія
Всі ці методи дають можливість вчасно та якісно діагностувати захворювання на ранніх стадіях та попередити ускладення.
ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ АТЕРОСКЛЕРОЗУ
Багато пацієнтів вважають, що атеросклероз розвивається через високий вміст холестерину у крові. Але це зовсім так. Він відкладається на стінках артерій, якщо вони вже пошкоджені внаслідок біохімічних чи структурних змін. Розвитку атеросклерозу сприяють: генетична схильність; гіпертонія (високий артеріальний тиск); порушення обміну речовин; підвищений рівень холестерину в крові (ліпопротеїни низької щільності); цукровий діабет; підвищена згортання крові; ожиріння; нераціональне харчування (переважання жирної їжі тваринного походження); куріння; малорухливий спосіб життя; вік старше 50 років; часті стреси та інші. Атеросклероз схильні в першу чергу до чоловіків старше 50 років і жінок після 60. Оскільки захворювання майже не виявляється, за наявності факторів ризику пацієнтам рекомендують регулярно проходити профілактичні обстеження – спостерігатися у свого лікаря і щорічно робити УЗД судин.
Марченко Євгеній Євгенійович – завідувач центру рентгенендоваскулярної хірургії із функцією реперфузійних втручань, лікар серцево – судинний хірург.
телефон для консультацій
+ 38(0542)66 58 98
+38(050) 206 28 53