9 грудня, у Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, який було засновано Генеральною Асамблеєю ООН у 2015 році, ми згадуємо жертви геноцидів і нагадуємо про важливість запобігання цим злочинам у майбутньому. Цей день покликаний звернути увагу світу на те, що боротьба за справедливість і людяність є невід’ємною частиною захисту прав людини.
Для України цей день болісно нагадує про Голодомор, що був визнаний геноцидом нашого народу. І сьогодні ми знову стикаємося зі злочинами, які перегукуються з найтемнішими сторінками історії. Дії російського окупанта, спрямовані на знищення нашої ідентичності, масові депортації, руйнування нашої культурної спадщини та систематичне насильство є жахливими прикладами того, як історія може повторюватися.
ООН відіграє ключову роль у тому, щоб такі трагедії не залишалися непоміченими, і ми підтримуємо міжнародні зусилля у боротьбі з геноцидом. Однак боротьба починається з кожного з нас: із пам’яті, із розуміння того, що людяність не має кордонів.
Ми, як медичний заклад, бачимо наслідки цієї агресії: розбиті життя, зламані долі, але водночас — незламний дух нашого народу. Наша робота — це підтримка тих, хто потребує допомоги, і внесок у майбутнє, де подібні злочини залишаться лише в історії.
Закликаємо кожного пам’ятати уроки минулого, об’єднувати зусилля заради запобігання злочинам проти людства та підтримувати тих, хто потребує нашої допомоги сьогодні.
Пам’ятаємо. Єднаємося. Діємо заради майбутнього!