Коронарографія – це рентгеноконстрасний метод дослідження, за допомогою якого визначається стан артерій серця. Коронарографія – це найбільш точний та достовірний метод діагностики ішемічної хвороби серця.
Коли необхідно проводити коронарографію?
Показання до коронарографії визначаються лікарем відповідно до прийнятих критеріїв. У ході підготовки пацієнта до проведення КАГ виконуються необхідні аналізи і дослідження.
Планова коронарографія проводиться в наступних випадках:
- Приступи стенокардії в стані напруги та спокою при медикаментозному лікуванні;
- Рання постінфарктна стенокардія;
- Наявність в анамнезі небезпечних шлуночкових порушень;
- Перед операціями на клапанах серця після 40-річного віку;
- Соціальні показання при мінімально виражених і нечітких ознаках ішемії міокарда, за умови, що професія хворого пов’язана з ризиком для життя інших людей (льотчики, водії), бойовими чергуваннями;
- Нестабільна стенокардія;
- Гострий інфаркт міокарда.
Невідкладна коронарографія (протягом 6-12 годин)
- При погіршенні стану хворого з прогресуючою стенокардією в стані напруги
- При приєднанні нападів стенокардії в стані спокою
- При відсутності ефекту від терапії стенокардії
ЯК ПРОХОДИТЬ ЛІКУВАННЯ?
- Прийом та консультація в висококваліфікованих фахівців нашої лікарні;
- Первинне обстеження хворого лікарями, вирішення питання про госпіталізацію;
- Призначення рентгеноконтрастного методу дослідження, здача аналізів;
- Призначення лікування після результатів дослідження.
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОРОНАРОГРАФІЇ
Для чого проводити коронарографію при ішемічній хворобі серця?
Звуження коронарних артерій призводить до зниження кровопостачання серця, в результаті чого виникає кисневе голодування м’яза серця, тобто до ішемії серця. Знати, в якому стані артерії серця дуже важливо, тому що перешкоду кровотоку можна усунути, і позбавити пацієнта від симптомів ішемічної хвороби серця.
Чи відчуває пацієнт больові відчуття при коронарографії? Чи використовується при проведенні операції наркоз?
Наркоз не потрібен. В області паху лікар під місцевою анестезією за допомогою проколу в просвіт артерії вводить зонд або катетер. Пацієнт не відчуває, як рухається катетер по судинам, тому що всередині артерій немає чутливих нервових закінчень. Больових відчуттів немає.
В якому віці виконують коронарографію та які основні показання щодо коронарографії?
Коронарографію виконують в будь-якому віці, у всіх випадках, коли в її призначенні є необхідність. Коронарографія в перші години інфаркту міокарда дає можливість виявити місце закупорки судин, яка викликала інфаркт та швидко нейтралізувати загрозу.
Дуже часто коронарографія виявляється першим етапом комплексного лікування захворювань коронарних артерій. Варто розуміти, що від того, наскільки точно і правильно будуть дотримуватися приписи лікаря, залежить успіх всієї лікувальної кампанії.
У першу чергу, необхідно регулярно приймати призначені медикаментозні засоби, які коригують рівень холестерину. Це дозволить ефективно протистояти розвитку інфаркту міокарда та посприяє поліпшенню якості та тривалості життя.
Дієта також є невід’ємною частиною лікувального процесу. Із раціону варто вивести продукти, які містять жири тваринного походження, при наявності підвищеного артеріального тиску – зменшити споживання солі. До того ж, в останньому випадку варто ретельно стежити за показниками тиску і при необхідності приймати гіпотензивні засоби.
Фізична активність показана всім особам, які перенесли втручання на коронарних артеріях. Природно в розумних межах, наприклад, піші прогулянки, легка робота по дому і на присадибній ділянці по півгодини в день. Дуже хорошим засобом реабілітації після операцій є дозовані за часом, відстані і куту нахилу піші сходження. Такі прогулянки варто здійснювати за спеціально прокладених маршрутах, не перевантажувати надмірно організм. Це дозволить поступово тренувати серце, відновлювати його функцію. Незайвим буде курс санаторно-курортного лікування.
Контактна інформація :
т. (0542) 66 58 97
т. 098 577 48 77
E-mail sumyendovascular@ukr.net
1