1. Інформація про завідувача відділення КНП СОР «СОКЛ».
Кизим Світлана Володимирівна – лікар-невропатолог, вища кваліфікаційна категорія.
2. Інформація про лікарів відділення:
Шерстюк Софія Андріївна лікар-невропатолог
Безкоровайна Ольга Анатоліївна лікар-невропатолог
Колісниченко Ганна Іванівна лікар-невропатолог
Кривозуб Дмитро Ігорович лікар-невропатолог
Шако Анастасія Сергіївна лікар-невропатолог
Ваганян Асмік Генріковна лікар-невропатолог
3.Контактна інформація:
тел. 095-201-08-28 , пост (0542) 66-12-37, ординаторська (0542) 66-12-36
Електронна адреса : svetlana-v-k@ukr.net
Адреса: корпус Б, 2 поверх, вул. Ковпака, 18, м. Суми
4.Історія відділення:
Реабілітаційне відділення відкрилося 10 серпня 2020 року і забезпечує цілодобову ургентну високоспеціалізовану допомогу населенню Сумської області та міста Сум з гострим порушенням мозкового кровообігу (мозковим інсультом) та активним застосуванням тромболітичної терапії. При транспортуванні пацієнтів – кандидатів на тромболітичну терапію в межах «терапевтичного вікна» після виконання СКТ та наявності відповідних показів пацієнтам з ішемічним інсультом проводиться процедура тромболізису. Відділення надає медичні послуги за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах», є спеціалізованим для лікування хворих на гостру цереброваскулярну патологію (гострі порушення мозкового кровообігу, транзиторні ішемічні атаки, ускладнені церебральні кризи, гострі судинні енцефалопатії), оснащене відповідним інвентарем, медичним обладнанням, інструментарієм, медикаментами, що забезпечується адміністрацією лікарні згідно необхідного переліку в межах бюджетних коштів та позабюджетних надходжень, відповідно до вимог Наказів МОЗ України. Пацієнти з геморагічним інсультом, ураженням мозочку та патологією прецеребральних судин (стеноз більше 60%), погіршенням стану на фоні злоякісного набряку головного мозку з негативною динамікою консультуються нейрохірургом для визначення оптимальної тактики подальшого ведення пацієнта.
5.Основні напрямки роботи:
Відділення є спеціалізованим для лікування хворих на гостру цереброваскулярну патологію (гострі порушення мозкового кровообігу, транзиторні ішемічні атаки, ускладнені церебральні кризи, гострі судинні енцефалопатії).
6.Актуальна інформація для пацієнтів:
Госпіталізація хворих здійснюється в ургентному порядку, за направленням бригади ЕШМД, сімейних лікарів, або самозверння з діагнозом: Мозковий інсульт; Підозра на мозковий інсульт. Щоденну допомогу пацієнтам відділення надає мультидисциплінарна команда. Велика увага приділяється порушенню ковтання у пацієнтів з ГПМК, при вступі виконується скринінг ковтання. При виявленні порушень застосовується назогастральний зонд як засіб адекватного ентерального харчування з попередженням загрозливої аспіраційної пневмонії, призначаються заняття з логопедом. З першої доби перебування пацієнтів у відділенні запроваджуються заходи ранньої активізації / реабілітації. Завдяки постійній оптимізації роботи мультидисциплінарної команди та застосуванню нових методик ранньої реабілітації збільшується кількість пацієнтів, які виписуються з відділення з одужанням та значним покращенням. Цілодобовий нагляд та рання активізація пацієнтів допомагає запобігти ускладненням перебігу інсульту – тромбоемболії легеневої артерії, інфаркту міокарду, застійним явищами в легенях, пролежням – дозволяє зменшити ступінь неврологічного дефіциту.
При стабілізації стану та позитивній динаміці неврологічного статусу пацієнт для подальшого лікування та реабілітації переводиться:
- в неврологічне відділення з реабілітаційними ліжками;
- виписується додому під нагляд сімейного лікаря,
- пацієнти, які на час захворювання є працюючими, за рішенням ЛКК – відбіркової комісії – направляється в відділення відновного лікування в умовах санаторію.
При виписці з відділення пацієнт отримує:
- витяг з історії хвороби;
- результати обстежень та рекомендації щодо вторинної профілактики інсульту згідно сучасних поглядів на проблему інсульту;
- інструкцію по догляду за пацієнтом з грубим неврологічним дефіцитом в домашніх умовах;
- рекомендації по догляду за лежачими пацієнтами (при необхідності);
- рекомендації щодо контролю артеріального тиску та гіпохолестеринової дієти, цукру крові;
- пам’ятку «Як запобігти інсульту»;
- перелік необхідних медикаментів для вторинної профілактики гострих порушень мозкового кровообігу з чітким наданням дози та терміну застосування ліків.