Ніяких жіночих проблем: у Сумській обласній лікарні працює унікальне відділення репродуктивного здоров’я.

Ніяких жіночих проблем: у Сумській обласній лікарні працює унікальне відділення репродуктивного здоров’я.

Життя жінки завжди було насиченим – робота, дім, родина… Інколи за усіма цими турботами та ще й стресами на себе не вистачає часу. Сьогодні, на жаль, це особливо відчутно. Саме через метушню й безліч задач можна легко пропустити сигнали, які посилає нам організм.

Втома, поганий сон, перепади ваги та настрою й інші різкі зміни в тілі – привід відвідати жіночого фахівця та за потреби пройти кваліфіковане лікування в стаціонарі. Саме такі спеціалісти працюють у відділенні репродуктивного здоров’я Сумської обласної клінічної лікарні, яке очолює лікар акушер-гінеколог вищої категорії з 28-річним стажем, доктор медичних наук, професор Марина Кузьоменська. Нове, сучасне й оснащене жіноче відділення запрацювало в закладі з 15 вересня, проте за такий короткий період його пацієнтками вже стали біля 200 жінок із усієї Сумщини!

Спектр надання допомоги – по максимуму

У відділенні, розрахованому на 15 ліжок, без перебільшення, надається вся медична допомога при жіночих проблемах. «Ми надаємо висококваліфіковані послуги пацієнткам із гінекологічною патологією, – розповідає Марина Кузьоменська. – Діагностика та втручання проводяться на сучасному обладнанні. Є лапароскопічна стійка, гістерорезектоскоп, апарати УЗД, ШВЛ тощо. Запроваджена «хірургія одного дня».

Лікуємо внутрішньоматкові патології, гнійно-запальні захворювання органів малого тазу, патологію придатків матки (яєчників і маткових труб), доброякісну та передракову патологію матки, генітальний ендометріоз, клімактеричні розлади, жіноче безпліддя (хірургічна корекція та консервативно), опущення і випадіння внутрішніх статевих органів. Весь спектр допомоги можна отримати у нас, не виїжджаючи до провідних вітчизняних клінік.

Методика підбирається для кожного пацієнта індивідуально – після повного комплексного обстеження. Вік пацієнток – від 18 й старше, днями запланована операція 80-річній жінці. Тож, репродуктивне здоров’я – це перш за все якість життя у будь-якому віці!»

Пріоритетними напрямками роботи відділення є малотравматичні гінекологічні операції (лапароскопічний і вагінальний доступ), проведення гістероскопії та гістерорезектоскопії, корекція різних видів генітального пролапсу. «Важливо й те, що ми працюємо в умовах багатопрофільної лікарні, що дозволяє надавати медичну допомогу хворим з найскладнішою поєднаною патологією за рахунок консультацій кращих профільних фахівців. У тому числі – лікаря-генетика», – додає Марина Леонідівна.

У відділенні – затишні палати із сучасними меблями, оснащені всім необхідним операційна та мала операційна, маніпуляційний кабінет. Облаштовували жіноче відділення силами медзакладу та благодійників. Окрема подяка від медиків за створений комфорт обласній організації Товариства Червоного Хреста України, ТОВ «Роменська гардинно-тюлева фабрика».

Гістероскопія: не проґавити онкопроцес!

Деякі процедури для виявлення захворювання або ж його лікування здаються жінкам страшними. Це не так! Вони – необхідні, – запевняє Марина Кузьоменська.

Йдеться про гістероскопію (огляд матки). «Розрізняють її два види – діагностична та лікувальна (хірургічна, гістерорезектоскопія), – роз’яснює завідувачка. – Діагностична проводиться для візуалізації внутрішньоматкової патології. Хірургічна – вже для лікування виявленої проблеми. Щоб прицільно, не травмуючи весь ендометрій, видалити, наприклад, поліпи ендометрію або цервікального каналу, провести розтин спайок або перегородок. Також під час гістероскопії проводиться біопсія ендометрія – з подальшим гістологічним дослідженням. Це дає змогу не пропустити онкопроцес та скерувати пацієнтку на відповідне лікування. Наприклад, днями ми виявили у жінки рак ендометрію. Пацієнтка в менопаузі звернулася з приводу виділень. До цього вона декілька років поспіль, на жаль, не відвідувала гінеколога».

Як зазначає Марина Кузьоменська, інколи симптоми не насторожують жінок. Або ж, навпаки, вони вважають, якщо нічого не турбує, то і йти до лікаря не потрібно. «Кожна жінка має взяти собі за правило – один раз на рік відвідувати гінеколога, – застерігає фахівець. – Чек-ап включає консультацію, обов’язкове взяття мазків, кольпоскопію, огляд молочних залоз, УЗД органів малого тазу та молочних залоз (до 40 років), мамографію (після 40 років 1 раз на рік)».

Гігантська фіброміома матки вагою 5,5 кг

Подібні випадки з величезними пухлинами за роки практики Марини Кузьоменської вже траплялися. Проте цей вразив тим, що молода сучасна жінка понад 10 років не зверталася до гінеколога. Її навіть не дуже бентежило, що одна половина живота суттєво збільшилася. Коли ж розміри стали «випирати» – звернулася за допомогою. Побачене стало для лікарів шоком. «УЗД зафіксувало пухлину розміром із 10 см, – продовжує Марина Леонідівна. – Та, як виявилося, то був тільки вузол. А вже за допомогою КТ ми побачили іншу картину – гігантську фіброміому. Це – доброякісне новоутворення матки, яке розвивається з клітин та сполучних тканин органу. Довгий час воно може рости безсимптомно. У цьому випадку жінку не турбували ні болі, ні виділення.

Втручання було складним через об’єми та вагу новоутворення, яке сягало 5,5 кг (!). На щастя, пацієнтка стійко все перенесла, наразі швидко відновлюється. Навіть жартує, що стала значно легшою! Приємно, що у молодої жінки з’явився блиск в очах».

На варті репродуктивного здоров’я

Однин із напрямків відділення, який розвивається, – збереження репродуктивного здоров’я жінки і відновлення її дітородної функції. Це стосується лікування пацієнток із загрозливим викиднем, хронічними інфекційними захворюваннями, звичним невиношуванням вагітності. Також тих, хто не може завагітніти природнім шляхом та готується до ЕКЗ. «Наступного року НСЗУ планує запустити державну програму з репродуктивних технологій, – зазначає завідувачка. – Тож ми готуємося до цього, керівництво лікарні залучає закордонні фонди, які допоможуть нам у цьому напрямку. Є попередні домовленості щодо співпраці з вітчизняними закладами. Дуже багато напрацювань та планів, які, сподіваюсь, будуть впроваджені в найближчій перспективі!».

Потрапити на лікування до кваліфікованих жіночих фахівців дуже просто – за самозверненням, направленням сімейного чи лікуючого лікаря.

Відділення репродуктивного здоров’я: вул. Троїцька, 48, тел. (0542) 65-55-45

Журналіст газети “ВАШ ШАНС” – Ірина Чирченко

Приєднуйтесь до нас у соцмережах та оперативно отримуйте найважливіші новини про роботу лікарні.

Rating: 5 out of 5.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *