Роль Сумської обласної клінічної лікарні у наданні медичної допомоги
Сумська обласна клінічна лікарня на сьогодні – це провідний медичний заклад, що має вищу акредитаційну категорію, в якому допомогу отримує п’ята частина населення області.
Директором Сумської обласної клінічної лікарні є Горох Володимир Васильович – заслужений лікар України, депутат Сумської обласної ради.
Обласна лікарня була організована 28 жовтня 1948 року на базі міської лікарні. Заклад мав стаціонар на 310 ліжок з 9 відділеннями, прийом у поліклініці здійснювався за 9 спеціальностями, медичну допомогу надавали 16 лікарів та 39 середніх медичних працівників. Протягом 1961-1968 років було добудовано ще два лікувальні корпуси. Статус клінічної обласна лікарня набула в 1992 році. На базі закладу працює 3 кафедри медичного інституту Сумського Державного університету.
Медичну допомогу в закладі надають 227 лікарів, з яких 56 % мають вищу та першу атестаційну категорію. Працюють 1 доктор медичних наук, 6 доцентів, 29 кандидатів медичних наук, 8 заслужених лікарів України.
Лікарня активно співпрацює з Національною службою здоров’я України в реалізації програми медичних гарантій.
У консультативній поліклініці, розрахованій на 380 відвідувань у зміну, проводяться прийоми за 32 спеціальностями, з яких 9 – єдині в області, відвідує щоденно біля 550 пацієнтів, тобто поліклініка працює з 40 відсотковим перевантаженням. У 19 спеціалізованих стаціонарних відділеннях на 625 ліжок щороку лікується до 20 тисяч хворих, виконується до 10 тисяч оперативних втручань, з яких майже половина – підвищеної складності. Щороку виконуються високотехнологічні оперативні втручання: з використанням ендоскопічної апаратури – до 400 операцій, лазерних апаратів – понад 300, майже 100 операцій з ендопротезування суглобів.
У складі Сумської обласної клінічної лікарні функціонують високоспеціалізовані центри: інтервенційної радіології з рентгенохірургічним блоком, ендопротезування суглобів, нефрології та гемодіалізу, ендокринології.
Лікувально-діагностичний процес забезпечують параклінічні служби: клініко-діагностична лабораторія, відділення функціональної діагностики, променевої діагностики, ендоскопічне та фізіотерапевтичне відділення.
Клініко-діагностична лабораторія закладу єдина в області і одна з 5-ти в Україні виконує повну імунограму із дослідженням показників клітинного та гуморального імунітету. Здійснює широкий діапазон методик (363) дослідження за розділами: загальноклінічні, гематологічні, цитологічні, біохімічні, мікробіологічні, імунологічні, токсикологічні. Крім того, бере участь в Раундах зовнішнього контролю якості, що проводиться Базовим відділом Міністерства охорони здоров’я України, а за показниками якості відповідає рівню кращих лабораторій України.
Для надання спеціалізованої допомоги обласна клінічна лікарня володіє потужним кадровим потенціалом. Матеріально-технічна база поступово покращується, але потребує модернізації і подальшого розвитку.
У реконструйовані приміщення за адресою вул. Ковпака, 18 протягом 2017-2019 років переведені консультативна поліклініка та 7 відділень терапевтичного профілю обласної клінічної лікарні (нефрологічне, гематологічне, неврологічне, ендокринологічне, ревматологічне, гастроентерологічне, пульмонологічне). У 2022 році розпочало функціонування стаціонарне реабілітаційне відділення, що відповідає потребам сьогодення.
У 2021 році створено сучасне відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.
При цьому пріоритетним залишається будівництво нового 9-ти поверхового хірургічного корпусу із сучасним операційним блоком та відділенням анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, відділенням хронічного гемодіалізу і перитонеального діалізу та устаткування медичним обладнанням, що забезпечить покращення якості надання медичної допомоги, комфортні умови для пацієнтів і персоналу.