Що таке епілепсія?

👨‍⚕️Епілепсія – це хвороба, згадки про яку сягають 4 тисячоліття до нашої ери. І з того часу вона оповита різними страхами та міфами

🔎Що таке епілепсія?

Епілепсія – це порушення активності мозку, при якому у групі клітин мозку можуть виникати надмірні електричні розряди та провокувати напади в людини. Епілепсію можуть викликати черепно-мозкова травма, інсульт, пухлина мозку, інфекційні захворювання центральної нервової системи, генетичні розлади, неврологічні захворювання. Часто причина епілепсії невідома.

🔎Як проявляється епілепсія?

Найчастіше напад проявляється у короткочасному посмикуванні м’язів обличчя, рук чи ніг, людина може раптово впасти, втратити свідомості, тремтіти й здригатись.

Зазвичай напад триває не більше кількох хвилин і може супроводжуватись мимовільним сечовипусканням.

🔎Як допомогти людині під час епілептичного нападу?

– обережно опустіть людину на підлогу

– під голову покладіть щось м’яке, наприклад одяг

– за можливості обережно поверніть людину на бік, так їй буде легше дихати

– зніміть з людини окуляри, якщо вони є

– не стримуйте рухи людини, щоб випадково не травмувати її

– не кладіть до рота людини будь-які предмети

– зафіксуйте час початку нападу

– залишайтесь з людиною доки, не припиниться напад та не відновиться свідомість

❗Викликайте швидку, якщо людина травмувалася під час нападу, напад триває понад 5 хв, чи невдовзі після першого виникає ще один.

🔎Що робити, якщо у вас стався напад епілепсії?

Якщо у вас відбувся такий напад, обов’язково звертайтесь до свого сімейного лікаря, який за потреби направить вас до невролога або психіатра, щоб пройти обстеження та встановити діагноз.

Діагностика та лікування епілепсії є безоплатними. Препарати для терапії можна отримати безкоштовно або з частковою оплатою за програмою «Доступні ліки» за рецептом від невролога, психіатра або сімейного лікаря

❗Пам’ятайте! Один напад ще не означає епілепсію, оскільки кожна десята людина у всьому світі має один напад впродовж життя.

Rating: 5 out of 5.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.