Участь Сумської лікарні у мережі CAESAR: Спільний крок до ефективного контролю за антимікробною резистентністю

21.05.2024 року у м. Київ відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд учасників національної мережі дозорного епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю, організований Центром громадського здоров’я за підтримки Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Захід був присвячений питанню розбудови національної мережі дозорного епіднагляду за антимікробною резистентністю як складової мережі CAESAR (мережа епіднагляду за резистентністю до протимікробних препаратів у Центральній Азії та Східній Європі).

Впровадження такої системи спостереження дає можливість на національному рівні оцінювати дані в динаміці та приймати найбільш ефективні рішення щодо протидії розвитку антимікробної резистентності, у тому числі розробляти раціональні підходи до лікування інфекційних захворювань.

Також в рамках заходу приділили велику увагу обов’язковому впровадженню регламентів EUCAST (Європейський комітет із тестування чутливості до антибіотиків) при визначенні та оцінці чутливості збудників до протимікробних препаратів й участі у системі UK NEQAS (Національна служба зовнішнього оцінювання якості Національної інфекційної служби при Службі громадського здоров’я Англії) у рамках мережі CAESAR для підвищення якості та стандартизації надання медичної допомоги пацієнтам з інфекційними захворюваннями.

В 2021 році КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» перша в області почала подавати дані щодо мікробіологічного моніторингу до мережі CAESAR та брати участь у зовнішній оцінці якості мікробіологічних досліджень у системі UK NEQAS.

В 2023 році лікарня увійшла до національної мережі дозорного епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю.

Rating: 5 out of 5.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.