1. Інформація про завідувача відділення КНП СОР «СОКЛ».
Медведєва Ірина Михайлівна, лікар-лаборант, вищої категорії.
2. Інформація про лікарів відділення:
1)Пилипенко Лариса Іванівна | лікар – лаборант |
2)Завадська Інна Миколаївна | лікар – лаборант |
3. Контактна інформація:
тел.: (0542)66-58-81, 66-58-80
ел.почта: kzsokl2012@yandex.ua
4. Історія відділення:
Клінічна лабораторія в Сумській обласній лікарні почала функціонувати в 1948 році. В 1960 р. відбулась організація наукового товариства лаборантів.
Визначна подія відбулась у 1969 р. з 27 по 29 листопада в Будинку культури ім. Фрунзе проводилась перша республіканська конференція лікарів-лаборантів „ Основні напрямки розвитку лабораторної служби республіки ”.
В 1985 р. на базі КДЛ створений бактеріологічний відділ. З 1995 р. по теперішній час керує лабораторією – к.мед.н. Медведєва І.М. З 2002 р . у складі лабораторії працюють лаборанти-імунологи імунологічного центру, які виконують дослідження імунного статусу людини.
З 2004 року працює мобільна клініко-діагностична лабораторія, яка оснащена сучасними аналізаторами крові та сечі (напівавтоматичні гематологічний та біохімічний аналізатори), що виконує обстеження сільського населення.
У 2019 році мобільна клініко-діагностична лабораторія була оновлена більш потужними та автоматичними біохімічним та гематологічним аналізаторами, що дало змогу прискорити отримання результату.
5.Основні напрямки роботи:
Перелік досліджень, що виконуються в нашій лабораторії налічує 380 методик по основним розділам лабораторної діагностики, з поміж них: загальноклінічні, гематологічні, цитологічні, біохімічні, бактеріологічні, імунологічні.
У своїй роботі ми використовуємо реактиви фірми Randox(Великобританія), та тест-системи фірми Roche,а також реагенти європейських,американських,індійських та провідних вітчизняних виробників, що відповідають міжнародним стандартам якості.
У нашій лабораторії проводиться постійний внутрішній контроль якості за основними необхідними методами за контрольними матеріалами. Лабораторія приймає участь в раундах зовнішнього оцінювання якості,що проводить Базовий відділ МОЗ України. Використання такого контролю дозволяє мінімізувати вірогідність діагностичних помилок.
Лабораторія атестована терміном на 5 років комісією МОЗ України. Виконуються дослідження на рівні високої аналітичної достовірності.
6. Актуальна інформація для пацієнтів:
В арсеналі лабораторії працює сучасне обладнання, що дозволяє проводити великий спектр лабораторних досліджень:
- Автоматичний біохімічний аналізатор “Cobas E Mira”
- Імуноферментний аналізатор “Multiskan-MS”
- Мікроскоп бінокулярний з комп’ютерною обробкою
- (виробник Zeiss, Австрія, 2006 р.)
- Аналізатор біохімічний напівавтоматичний ВА-88
- Автоматичний біохімічний аналізатор Cobas c311
- (аналізатор експертного рівня)
- Аналізатор електролітів крові АЕК-01
- 4-х канальный коагулометр-агрегометр LG-PABER-I
- Прилад електрофорезу білків сироватки крові УЕФ-01-«Астра»
- D -10 TM Тест-система експертного рівня для визначення вмісту гемоглобіну (США, Bio Rad , 2006 р.) Використовується для визначення фракції гемоглобіну А 1с (глікозильованого гемоглобіну). Це дозволяє клініцистам оцінити ефективність лікування цукрового діабету.
- Автоматичний аналізатор газів крові, рН та електролітів GEM Premier 3000 (виробник США,2007 р.) Аналізатор термінальних станів-досліджує парціальний тиск вуглекислого газу, порц.тиск кисню, іони натрія, калія, іонізований кальцій, глюкозу, лактат, гематокрит.