Мікрохірургії ока

Завідувач відділення мікрохірургії ока КНП СОР СОКЛ – Грицай Лариса Василівна, лікар-офтальмолог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, член Американської асоціації катарактальних хірургів, експерт управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації. Основний напрямок діяльності – хірургія катаракти, глаукоми, скловидного тіла та сітківки.

1. Інформація про лікарів відділення:

Дорофеєва Ганна Анатоліївналікар-офтальмолог
Стебловська Наталія Дмитрівналікар-офтальмолог
Шевченко Алла Григорівналікар-офтальмолог
Кравченко Олег Олексійовичлікар-офтальмолог        
Рудь Марія Миколаївналікар-офтальмолог    
Петрушенко Дар’я Миколаївналікар-офтальмолог
Дранко Марина Миколаївналікар-офтальмолог
Грицай-Туріянська Тетяна Олександрівналікар-офтальмолог
Кузенко Олена Володимирівналікар-офтальмолог
Гема Галина Костянтинівналікар-офтальмолог

2. Коротка інформація:

Тел. відділення: 0542-66-58-65

Електронна адреса: VMHO@ukr.net

3. Коротка історія відділення:

28 жовтня 1948 року рішенням облвиконкому центральна міська лікарня була реорганізована в обласну лікарню. З самого початку функціонування Сумської обласної лікарні (СОБ) була організована стаціонарна допомога хворим з захворюваннями очей в складі ЛОР-очного відділення, яке згодом стало самостійним.

1978 рік – придбано перший хірургічний мікроскоп «Червоногвардієць», що дало можливість виконувати операції на мікрохірургічному рівні.

В 1977 році наказом Міністерства охорони здоров’я був організований Обласний очний травматологічний центр на базі відділення.

Очне відділення в 1991 році надбало статус відділення мікрохірургії ока.

В 1994 році відділення було розширене, був добудований новий операційний блок, розширений ліжковий фонд з 40 ліжок до 60. З цього часу на базі відділення мікрохірургії ока працював курс очних хвороб Медичного факультету Сумського державного університету.

В теперішній час відділення має 40 ліжок. Щороку у відділенні отримують консервативне та хірургічне лікування близько 2500 пацієнтів. На мікрохірургічному рівні виконується більше 80% оперативних втручань. Проводиться видалення катаракти сучасними малоінвазивними методами (модифікації факоемульсифікації). Імплантується 10 видів штучних кришталиків. В хірургічному лікуванні глаукоми застосовується патогенетичний підхід. Впроваджена іридоциклоретракція за Шмирьовою, розроблена власна модифікація операції при тяжких формах глаукоми, використовується дренажна хірургія глаукоми за допомогою клапана Ахмета та системи Ex-Press. Застосована реваскулярна декомпресія зорового нерва при глаукоматозній.

Налагоджена співпраця відділення з ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова» НАМН України, кафедрами офтальмології Харківського медичного університету та Харківської медичної академії післядипломної освіти.

4. Основні напрямки роботи:

Лікувально-профілактична робота, хірургія глаукоми, катаракти та склистого тіла, вазореконструктивні та реваскуляризуючі операції, пластичні операції орбіти та придаткового апарата ока, надання ургентної допомоги при травмах та захворюваннях ока та його придатків.

5. Плани робіт:

Провести оптимізацію роботи відділення відповідно до медичної реформи, впровадити в роботу відділення 4 нові лікувально-діагностичні методики, в тому числі елементи вітреоретинальної хірургії, лікарям відділення підвищити кваліфікацію на тематичних курсах, конференціях, конгресах.