Опікове

1.Завідувач опіковим відділенням КНП СОР СОКЛ Бахмут Валерій Анатолійович, лікар-комбустіолог вищої кваліфікаційної категорії, позаштатний експерт УОЗ з питань комбустіології.

2. Інформація про лікарів відділення:

     Лікар-комбустіолог – Щебетун Ігор Петрович лікар-комбустіолог

     Лікар-комбустіолог – Ясніковський Олег Михайлович, лікар-комбустіолог 2 категорія.

3. Коротка інформація:

     телефон опікового відділення: (0542) 665871

     e-mail: burnsumy@gmail.com

4. Коротка історія відділення:

 10 липня 1974 року на базі Сумської обласної лікарні було засноване опікове відділення на 40 ліжок. З початку 2000 року у відділенні застосовуються ранні хірургічні втручання у опечених та хворих з дефектами шкіри, поширено використання штучних замінників шкіри; з 2010 року використуються сучасні дерматоми вітчизняного  виробництва. У відділенні виконуються практично усі оперативні комбустіологічні втручання (за винятком мікросудинних).

Опікове відділення КЗ «СОКЛ» налічує 25 ліжок (5 – дитячих та 20 – для дорослих). Забезпеченість спеціалізованими ліжками у області складає 0,23 на 10 000 населення (Україна – 0,22); окремо –  серед  дорослого населення області 0,21 на 10000 населення (Україна – 0,2), дитячого населення – 0,28  на 10000 населення (Україна – 0,27).

5. Основні напрямки роботи:

Медична допомога хворим з опіками надається у опіковому відділенні згідно наказу МОЗ України від 07.11. 2007 № 691 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим з опіками та їх наслідками», наказу МОЗ України від 30.09.2013 №838 «Про систему комбустіологічної допомоги в Україні» та наказу УОЗ Сумської ОДА від 31.01.2014 №60-ОД «Про систему комбустіологічної допомоги населенню Сумської області», згідно яким опікове відділення забезпечує лікування хворих з опіками – дорослих і дітей із застосуванням нових сучасних методів та методик діагностики, лікування та реабілітації, з використанням досягнень сучасної науки і техніки, передового досвіду закладів охорони здоров’я.

У відділенні виконуються усі види сучасних пластичних оперативних втручань. Застосовується раннє хірургічне лікування опіків, особливо у дітей: рання некректомія і дермобразія з одночасною ксенодермопластикою і аутодермопластикою. Отримують оперативне лікування хворі практично з усіма видами втрати шкіри. Також у відділенні лікуються хворі з відмороженнями та трофічними виразками, пролежнями.

6. Співпраця:

        Опікове відділення співпрацює з кафедрою комбустіології та пластичної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти (проф. Олєйник Г.А.) та кафедрою загальної хірургії, радіаційної медицини і фтізіатрії медичного інституту Сумського державного університету (проф.. Дужий І.Д.).

7. Інформація для пацієнтів та лікарів:

        Перед консультацією хворі повинні пройти обстеження по місцю проживання та отримати направлення до комбустіолога у хірурга або сімейного лікаря (для осіб сільської місцевості). З направленням хворі звертаються до регістратури обласної лікарні, де їм заводиться амбулаторна картка та направляються до комбустіолога. Прийом хворих ведеться лікарями на базі опікового відділення  СОКЛ,( вул. Троїцька 48) з 12.00 до 14.00 (понеділок-п´ятниця)

Інформація лікарю.

       У відділення направляються компенсовані хворі як планово, так і терміново з випискою про попереднє лікування, обстежені, з довідкою про щеплення проти правця. Хворі віком від 40 років обов’язково повинні бути обстежені на ЕКГ та, при необхідності з консультацією кардіолога. З хворими повинна бути проведена бесіда про необхідність оперативного втручання, можливо під загальним знеболюванням, та отримана попередня згода на операцію.