Вплив алкоголю на серцево-судинну систему

Щороку через вживання алкоголю гине близько 3 мільйонів людей у світі. Алкоголь викликає залежність та вражає життєво важливі органи й системи, у тому числі серце та кровоносні судини 💓

Зі вживанням алкоголю пов’язані такі хвороби серцево-судинної системи:

💔Артеріальна гіпертензія. Регулярне вживання високих доз алкоголю призводить до підвищення артеріального тиску. Спочатку людина зазвичай навіть не здогадується про це. З часом гіпертензія призводить до ураження серця, судин, нирок, сітківки ока, головного мозку, підвищує ризик розвитку інсульту, інфаркту міокарда та смерті внаслідок них.

💔Фібриляція передсердь. Навіть одноразові великі дози алкоголю призводять до ураження серцевого м’яза й розвитку порушення серцевого ритму. При цьому серце не перекачує достатню кількість крові до тіла людини, внаслідок чого зʼявляється втома, запаморочення, задишка, біль у грудях, «тріпотіння» серця. Таке часто трапляється у молодих людей у вихідні чи святкові дні після пиятики.

💔Алкогольна кардіоміопатія – це ураженням серцевого м’яза, внаслідок якого серце не може ефективно працювати і недостатньо качає кров. Це проявляється задишкою, утрудненим диханням в положенні лежачи, задишкою під час сну, серцебиттям, епізодами непритомності. У важких випадках розвивається застійна серцева недостатність. Якщо людина і далі вживає алкоголь, вона може померти.

📌Важливо! Немає безпечної дози алкоголю. Навіть невелика його доза шкодить здоров’ю.

Що ж робити?

❌Відмовтеся від алкоголю або значно скоротіть його вживання.

🥦Збалансовано харчуйтеся

🚴Займайтеся спортом

🚭Не куріть

Якщо вам важко самостійно відмовитися від алкоголю, зверніться до лікаря.

Бережіть себе! ❤

На базі СОКЛ у нашій лікарні працює Неврологічне відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу та ЦЕНТР РЕНТГЕНЕНДОВАСКУЛЯРНОЇ ХІРУРГІЇ ІЗ ФУНКЦІЄЮ РЕПЕРФУЗІЙНИХ ВТРУЧАНЬ!

Актуальна інформація для пацієнтів:

Госпіталізація хворих здійснюється в ургентному порядку, за направленням  бригади ЕШМД, сімейних лікарів, або самозверння з діагнозом: Мозковий інсульт; Підозра на мозковий інсульт. Щоденну допомогу пацієнтам відділення надає мультидисциплінарна команда. Велика увага приділяється порушенню ковтання у пацієнтів з ГПМК, при вступі виконується скринінг ковтання. При виявленні порушень застосовується назогастральний зонд як засіб адекватного ентерального харчування з попередженням загрозливої аспіраційної пневмонії, призначаються заняття з логопедом. З першої доби перебування пацієнтів у відділенні запроваджуються заходи ранньої активізації / реабілітації. Завдяки постійній оптимізації роботи мультидисциплінарної команди та застосуванню нових методик ранньої реабілітації збільшується кількість пацієнтів, які виписуються з відділення з одужанням та значним покращенням. Цілодобовий нагляд та рання активізація пацієнтів допомагає запобігти ускладненням перебігу інсульту – тромбоемболії легеневої артерії, інфаркту міокарду, застійним явищами в легенях, пролежням – дозволяє зменшити ступінь неврологічного дефіциту.

Контактна інформація:

тел. 095-201-08-28 , пост (0542) 66-12-37, ординаторська (0542) 66-12-36

Електронна адреса : svetlana-v-k@ukr.net

Адреса: корпус №1, 4 поверх, вул. Троїцька, 48, м. Суми

 Контактна інформація

т. (0542) 66 58 97

E-mail sumyendovascular@ukr.net

Rating: 5 out of 5.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *