Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.
Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:
- хвороби дихальних шляхів та астма
- онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку
- коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти
- остеопорози
- катаракта та сліпота
- парадонтози
- захворювання судин, аневризма аорти
- безпліддя, імпотенція
Захворювання спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці (які вдихають тютюновий дим поряд із курцем), також підпадають під ризик отримати одну із вищеперерахованих хвороб.
Як допомогти курцю?
Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти у цьому, вірогідність досягти успіху значно підвищується. Саме тому члени родини, друзі, родичі можуть зіграти важливу роль у процесі відмови від куріння та допомогти кинути курити назавжди.
Якщо ви хочете допомогти своїй близькій людині позбутися згубної залежності, можете скористатися такими порадами:
- Скажіть, що ви готові і хочете допомогти і що на вас можна розраховувати.
- Коли ви йдете кудись разом, вибирайте місця, де не курять.
- Пропонуйте спільні прогулянки та спільну фізичну активність.
- Будьте поряд! Іноді людині, яка перебуває у процесі припинення куріння, потрібно просто поговорити.
- Покажіть позитивний приклад, як ви справляєтеся зі стресом або поганим настроєм без сигарет.
- Нагадуйте, що без сигарет життя стане кращим – яскравішим та цікавішим.
- Звертайте увагу людини на усі позитивні моменти, пов’язані з припиненням куріння, зокрема, нагадуйте про причини, заради яких людина вирішила кидати.
- Говоріть про те, що більшість людей пробують кинути курити декілька разів перед тим, як кинуть остаточно. Однак кожна спроба все одно є кроком до поставленої цілі.
- Підтримуйте та заохочуйте людину навіть тоді, коли вона робить щось не так. Не дозволяйте втратити віру у себе та свій успіх.