Здоров’я гортані в надійних руках: лікар-отоларинголог Ситнік В.І. НОВОУТВОРЕННЯ ГОРТАНІ.

https://www.youtube.com/shorts/ErbIAS8DhZk

Новоутворення гортані є досить частим явищем, вони можуть мати різну природу i складатися з епітеліальних, жирових, сполучних, м’язових та інших клітин. Часто через них спостерігається ураження голосового та дихального апарату оскільки пухлина заважає нормальному проходженню повітря через голосові зв’язки. Тому важливо виявити і прибрати патологію на ранніх стадіях.

За характером росту новоутворення гортані розподіляють на:          

Доброякісні новоутворення мають локалізований характер, не схильні до агресивного росту, не метастазують. Вони можуть бути епітеліальні (аденома), з жирової та сполученої тканини (папілома, ліпома, фіброма), судинні (гемангіома), нейрогенні (неврінома).

Злоякісні новоутворення гортані – формуються з епітеліальних тканин, стрімко ростуть, можуть вражати лімфатичну тканину і сусідні органи, дають метастази.

Є ряд причин, які призводять до виникнення новоутворень:

– Вдихання забрудненого повітря з пилом, газами і токсичними речовинами.

– Куріння.  

– Перенапруження голосу частими розмовами, співом.

– Хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів ларингіт, тонзиліт, фарингіт.

– Неправильне харчування і зловживання алкоголем.

– Травми гортані, при яких людина не отримала правильного лікування.

Досить часто все починається з гіпертрофії тканин, з якої формується доброякісна пухлина голосових зв’язок. Довгий час вона може «жити» в організмі, мати невеликі розміри і ніяк не проявлятися. Але у якийсь момент відбувається активізація росту пухлини, в тому числі переродження в злоякісне новоутворення.

Основні симптоми пухлини гортані:

  • Зміни голосу – він може стати глухим, гугнявим, хрипким або зовсім зникнути.
  •  Дискомфорт, першіння і відчуття “грудки” в горлі.
  • Утруднене дихання пухлина заважає проходженню повітря

Для виявлення пухлин гортані проводиться ларингоскопія. Вона дозволяють побачити новоутворення, оцінити його локалізацію, розміри, взяти зразок тканини на біопсію. Гістологічний аналіз зразка тканини дозволяє зрозуміти, що це доброякісне або злоякісне новоутворення гортані. Видалення новоутворення потрібно в будь-якому випадку. Адже навіть якщо воно доброякісні, то все одно заважає нормальному диханню і голосоутворенню. До того ж в будь-який момент може стати злоякісними.

Rating: 5 out of 5.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *